Christine Lagarde: Mój syn by mi nie wybaczył, gdybym pracowała dla banku inwestycyjnego

Szefowa MFW Christine Lagarde przyznała na konferencji poświęconej etyce w branży finansowej, że jej syn zagroził jej, że przestanie z nią rozmawiać, gdyby przyjęła ofertę pracy w banku inwestycyjnym.

Zobacz więcej

Christine Lagarde

Bloomberg

Christine Lagarde wzywała na konferencji przeprowadzonej w czwartek w Nowym Jorku, do poprawy standardów etycznych w branży finansowej, ponieważ jej wizerunek, zwłaszcza wśród młodych ludzi, jest bardzo zły. Najdobitniej miała o tym ją przekonać rozmowa z jednym z jej synów.

„Mamo, jeśli będziesz pracować dla któregoś z tych wielkich banków inwestycyjnych, to nie wiem, czy będę mógł z tobą dalej rozmawiać” – miał powiedzieć jeden z synów Christine Lagarde w czasie rozmowy na temat jej kariery zawodowej.

W podobnie krytycznym wobec branży finansowej tonie wypowiadali się inni uczestnicy konferencji. Wiceprezes Fedu Stanley Fisher przyznał, że wolny rynek nie nagradza finansistów, którzy powstrzymają się od wykorzystywania swojej przewagi nad klientem. Według niego jeżeli na nieetycznych praktykach zarabia konkurencja, pozostałe instytucje znajdują się pod presją, by także po nie sięgać. Podobnie jak Christine Lagarde, także Stanley Fisher nie unikał odniesień do swojego życia prywatnego. Przywołał wspomnienia z dzieciństwa w Afryce, kiedy prosił rodziców, by pozwolili mu uczestniczyć w polowaniach, ponieważ uczestniczą w nich jego koledzy ze szkoły.

- Moi rodzice nie akceptowali, by ośmiolatek mógł posługiwać się bronią. Powiedzieli mi, że choć inne dzieci mogą, to ja nie będę uczestniczył w polowaniach – powiedział Stanley Fisher.

Najlepszym sposobem na wykorzenienie nieetycznych zachowań są surowe kary, stwierdził Stanley Fisher, przyznając jednocześnie, że jest to wojna, której nie da się definitywnie wygrać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Christine Lagarde: Mój syn by mi nie wybaczył, gdybym pracowała dla banku inwestycyjnego