Citigroup spodziewa się wzrostów na rynkach akcji

opublikowano: 14-11-2019, 07:45

Przeciwny wiatr, hamujący dalszy wzrost globalnych rynków akcji, zaczyna zmieniać kierunek, co oznacza nadejście kolejnych zwyżek cen, twierdzą stratedzy Citigroup.

Inwestorzy sprzedali w tym roku akcje za 230 mld USD netto w sytuacji kiedy globalny wskaźnik rynków akcji wzrósł o 20 proc. To zdarzyło się wcześniej tylko dwa razy i kiedy trend się odwracał, napływ pieniędzy na rynek akcji przekładał się na kolejny wzrost o 20 proc. w następnym roku, wskazują stratedzy Citigroup.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Listopad ma szansę być pierwszym miesiącem od dwóch lat napływu do funduszy akcji rynków wschodzących i rozwiniętych – głosi raport banku. – Jeśli będzie to kontynuowane, może dać dynamikę wzrostom – dodaje.

Indeks MSCI World wzrósł o 20 proc. w tym roku dzięki nadziei, że działania stymulacyjne banków centralnych zdołają zniwelować negatywne skutki wojny handlowej między USA i Chinami. 

- Podobny rozdźwięk między cenami akcji i strumieniem pieniędzy płynącym do funduszy pojawił się w 2012 i 2016 roku – zwrócili uwagę stratedzy Citigroup. – W obu przypadkach, kiedy odpływ zamieniał się w napływ, globalny rynek akcji szedł w górę o kolejne 20 proc. w okresie następnych 12 miesięcy – dodali.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu