City of London przewiduje powrót do biur po pandemii

opublikowano: 30-03-2021, 15:50

Londyńskie centrum finansowe, które opustoszało w wyniku pandemii, spodziewa się, że po jej ustaniu większość pracowników powróci do pracy w biurach, pisze Reuters.

Londyn, dzielnica finansowa City of London
Londyn, dzielnica finansowa City of London
Fot. Tristan Surtel/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Catherine McGuinness z City of London Corporation, powiedziała w radiu BBC, że jest przekonana, że ​​w kawiarniach, pubach, restauracjach i innych firmach, które opierają się na zwykle pełnych tłumów pracowników biurowych, ruch powróci do poziomu sprzed pandemii.

Sondaż opublikowany w zeszłym tygodniu przez KPMG wykazał, że większość największych światowych firm nie planuje już ograniczać wykorzystania powierzchni biurowej po pandemii.

Catherine McGuinness dodała, że City of London dostrzega wzmożone zainteresowanie deweloperów, którzy rozważają budowę nowych biurowców. Do tej pory wpłynęło już 80 proc. ogółu wniosków o pozwolenia na budowę z ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane