CNBC: Fiat Chrysler i Renault rozmawiają o połączeniu

opublikowano: 27-05-2019, 06:26

Fiat Chrysler i Renault prowadzą zaawansowane negocjacje o połączeniu obu producentów samochodów, informuje CNBC powołując się na anonimowe źródła.

Informatorzy stacji twierdzą, że negocjacje trwały przez ostatnie kilka tygodni. Przyspieszyły w ostatnich dniach i mogą doprowadzić do ogłoszenia fuzji lub partnerstwa nawet już w poniedziałek.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Połączenie sił Fiat Chrysler i Renault pomogłoby obu spółkom skoncentrować środki przeznaczone na rozwój aut elektrycznych i autonomicznych. Francuski koncern jest bardziej zaangażowany w budowę aut elektrycznych niż Fiat Chrysler, ale żadna ze spółek nie przewodzi w tym obszarze.

Informatorzy CNBC podkreślają, że wciąż nie jest jasne, czy Fiat Chrysler ostatecznie wejdzie do aliansu, który Renault tworzy z japońskim Nissanem.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy