Co przedsiębiorcy wiedzą o MPP

opublikowano: 11-09-2018, 22:00

Przedsiębiorcy mogą wypowiedzieć się w ankiecie na temat mechanizmu podzielonej płatności (MPP — z ang. split payment) i należytej staranności w prowadzeniu biznesu.

Badanie ogłosiło Ministerstwo Finansów (MF), a prowadzone jest online. Ankieta ma pokazać stopień znajomości MPP i to, czy przedsiębiorcy z niego korzystają, a także ich świadomość co do wyłudzeń VAT. Pytania dotyczą również tego, jak jest postrzegana w firmach należyta staranność i czy (oraz jak) weryfikują one swoich kontrahentów,a także co wzbudza ich wątpliwości co do uczciwości transakcji. Wyniki badania zostaną przekazane przedstawicielom ministerstw i posłużą opracowaniu rozwiązań sprzyjających prowadzeniu działalności gospodarczej — podano we wstępie do ankiety. Jest ona elementem kampanii edukacyjnej Bezpieczna transakcja, a przeprowadza ją Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na zlecenie MF. Ankieta jest anonimowa, składa się z pytań otwartych i zamkniętych. Będzie można ją wypełniać do 20 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu