Comeback Apple’a wart 200 mld USD

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 10-04-2019, 18:48

Wszystko wskazuje na to, że producent iPhone’ów ma już za sobą to co najgorsze. Akcje spółki mocno podrożały w tym roku.

- Po paskudnym 2018 r. Apple wraca do mody wśród inwestorów, którzy spoglądają w przeszłość na niezachwycającą sprzedaż iPhone’ów i przyjmują wizję firmy dotyczącą przyszłości usług cyfrowych - stwierdza agencja Bloomberg.  

Wyświetl galerię [1/2]

Notowania spółki Apple

Bloomberg

Jakieś dowody? Liczby mówią same za siebie. Akcje Apple’a podrożały w tym roku o 26 proc. co jest najlepszym wynikiem wśród największych amerykańskich spółek technologicznych, nie licząc oczywiście Facebooka. To oznacza, że wartość rynkowa podskoczyła w tym czasie o ponad 200 mld USD i znów zbliża się do 1 bln USD.

Agencja Bloomberg zaznacza, że odbicie zostanie poddane próbie, gdy Apple ogłosi pod koniec kwietnia wyniki finansowe za drugi kwartał.  

Sprzedaż kluczowego produktu, czyli iPhone’a, nie zachwyca już tak bardzo jak kiedyś. Globalny rynek smartfonów nie rośnie, a konkurenci z Chin są coraz lepiej przyjmowani w zachodnich krajach. Firma z Cupertino szuka więc innych źródeł zysków i przekonuje, że może zarabiać naprawdę sporo na usługach.

Pod koniec marca zaprezentowała pakiet nowych usług: platformę wideo na żądanie Apple TV+, abonament na czasopisma Apple News+, kartę kredytową Apple Card oraz subskrypcję na gry Apple Arcade.  

Akcje spółki zyskały na popularności także dzięki innym czynnikom. Rezerwa Federalna przestała podnosić pod koniec stycznia stopy procentowe, pobudzając apetyt inwestorów na akcje technologiczne. Istnieje również ostrożny optymizm dotyczący zakończenia pojedynków na cła pomiędzy USA i Chinami.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy