Cyberpunk jedną z najdroższych gier w historii – DM BOŚ

GSU
opublikowano: 13-11-2020, 10:34

DM BOŚ szacuje łączny budżet „Cyberpunka 2077” na 1,2 mld zł, co oznacza, że będzie jedną z najdroższych gier w historii.

Analitycy DM BOŚ podwyższyli cenę docelową akcji CD Projektu do 448 zł z 446 zł utrzymując rekomendację kupuj. Wyższa cena docelowa to pochodna nieznacznego obniżenia prognoz wyników w związku z przesunięciem premiery (skumulowana prognoza zysku netto za lata 2020-2022 zmalała o 6 proc.), wyłączenia wyników finansowych za 2020 rok z wyceny porównawczej, ok. 4 proc. wzrostu wycen spółek porównywalnych oraz obniżenia średniego ważonego kosztu kapitału do 9,5 proc.

Za sprawą przesunięcia daty premiery „Cyberpunka 2077” DM BOŚ skorygował prognozę wolumenu sprzedaży gry.

„W związku z przesunięciem premiery gry aktualizujemy nasze prognozy wolumenu sprzedaży. Okres sprzedaży w 2020 roku skrócił się do 3 tygodni (poprzednio 6), dlatego też obniżamy prognozę wolumenu sprzedaży w ciągu 2020/ najbliższych 12 miesięcy (TTM) z 25 mln/35,5 mln do 21 mln (-16 proc.)/ 34,5 mln sztuk (-2 proc.)”- napisano w raporcie.

Analitycy widzą potencjał do pozytywnego zaskoczenia dotyczącego wolumenu sprzedaży gry, w porównaniu do ich bieżących oczekiwań, przy spełnieniu kilku warunków.

„Jeśli stopa przywiązania dla Cyberpunka 2077 będzie bardziej zbliżona, niż obecnie zakładamy, do stóp dla GTA5 czy Red Dead Redemption 2, konwersja liczebności grupy Steam na sprzedaż na tej platformie będzie zbliżona do historycznie obserwowanych wartości oraz/lub (pojawią się ponowne nakazy pozostania w domu w związku z drugą falą pandemii” – czytamy.

Z uwagi na przesunięcie premiery gry prognoza DM BOŚ całkowitego budżetu gry wzrosła do 1,2 mld zł, co jest jednym z najwyższych budżetów w historii gier wideo. Według Wikipedii, łączny budżet GTA5 wyniósł 265 mln USD.

Artykuł jest skrótem raportu DM BOŚ wydanego 5 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane