Czytasz dzięki

Cykl o tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców

opublikowano: 18-05-2020, 22:00

Ministerstwo Rozwoju i PARP przeprowadzą serię bezpłatnych wideokonferencji o wsparciu dla firm, które ucierpiały z powodu pandemii.

Przedstawiciele biznesu już mogą starać się o finansowanie, które zminimalizuje ich straty biznesowe w okresie zawirowań. Jeszcze w maju Ministerstwo Rozwoju i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomią cykl wideokonferencji pt. „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”. Eksperci od prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą wyjaśniali, na czym polega pomoc przewidziana w rządowych rozwiązaniach osłonowych dla firm z wybranych branż i jak ją otrzymać. Pierwsze webinarium dotyczące tarczy antykryzysowej odbędzie się 26 maja.

— Pierwsza z 20 zaplanowanych wideokonferencji, którą zainauguruje Ministerstwo Rozwoju, będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej. Ten projekt bardzo cieszy mnie nie tylko dlatego, że ułatwi przedsiębiorcom korzystanie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej, ale też dlatego, że jest przykładem świetnej współpracy publicznych organizacji w jednym celu: pomocy polskim przedsiębiorcom. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa zapewni im kompleksową wiedzę i ułatwi korzystanie z rozwiązań przewidzianych w tarczy — mówi Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podkreśla, że podczas wirtualnych spotkań przedsiębiorcy będą mogli zadawać ekspertom pytania. Partnerami cyklu jest dziewięć instytucji odpowiedzialnych za przygotowanie rozwiązań, które znalazły się w tarczy antykryzysowej i finansowej. W tym zestawieniu są m.in. Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Więcej informacji: www.parp.gov.pl/tarcza/

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane