Czarnecki: Balazs członkiem zespołu negocjacyjnego Samoobrony

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-01-2006, 15:26

Eurodeputowany Samoobrony Ryszard Czarnecki poinformował we wtorek PAP, że były minister rolnictwa Artur Balazs wchodzi w skład zespołu negocjacyjnego Samoobrony, który ma od środy prowadzić rozmowy koalicyjne z PiS.

Eurodeputowany Samoobrony Ryszard Czarnecki poinformował we wtorek PAP, że były minister rolnictwa Artur Balazs wchodzi w skład zespołu negocjacyjnego Samoobrony, który ma od środy prowadzić rozmowy koalicyjne z PiS.

Oprócz Balazsa w skład zespołu wchodzą wiceszefowie partii - Krzysztof Filipek oraz Genowefa Wiśniowska.

Czarnecki powiedział PAP, że Balazs świetnie zna zarówno szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, jak i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak ocenił, osoba Balazsa i jego kompetencje mogą być bardzo przydatne w trakcie szczegółowych rozmów z PiS.

Filipek potwierdził w rozmowie z PAP, że Balazs będzie członkiem zespołu negocjacyjnego, ale - jak zaznaczył - nie w sprawach politycznych, tylko jako doradca i ekspert od gospodarki oraz rolnictwa.

Balazs nie chciał potwierdzić, że otrzymał propozycję wejścia w skład zespołu negocjacyjnego Samoobrony. Zapewnił jednak, że gotów jest działać na rzecz "współpracy i w rozwiązania kryzysu parlamentarnego w kraju".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane