Części obligatariuszy nie podoba się propozycja GetBacku

opublikowano: 09-05-2018, 15:17
aktualizacja: 09-05-2018, 15:24

Inicjatorzy jednego z porozumień obligatariuszy GetBacku uważają, że przedstawione przez spółkę we wniosku o restrukturyzację dane nie uzasadniają konieczności zamiany kwoty obligacji na akcje i wyeliminowanie ich oprocentowania.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>>


GetBack proponuje spłatę w ratach do 2025 r. 65 proc. nominału wyemitowanych obligacji, a także zamianę 35 proc. na akcje. Umorzone mają być odsetki, których nie udało się wypłacić, a także te, które miały być wypłacone zgodnie z warunkami emisji w kolejnych okresach. Zobacz więcej>>

- Wpływy do spółki wynoszące średnio 2017 r. ~77 mln zł miesięcznie, po zakupie nowych portfeli powinny być w 2018 r. jeszcze wyższe. Oznacza to, że szacowany odzysk środków z portfeli wierzytelności będzie istotnie wyższy niż wartość proponowanej amortyzacji zobowiązań z tytułu wyemitowanych obligacji pozostałej po redukcji o 34,64 proc. i rozłożonej na poszczególne lata. Taka propozycja układowa nie ma więc żadnego uzasadnienia, nawet przy uwzględnieniu szacunkowych kosztów operacyjnych i rynkowego kosztu pieniądza - uważa przedstawiciel obligatariuszy, skupionych wokół strony pogetback.pl, cytowany przez Bankier.pl.

Jego zdaniem, przyspieszone postępowanie układowego jest najlepszym rozwiązaniem. Decyzji sądu w tej sprawie można się spodziewać nawet dziś.

Więcej w artykule: "Obligatariusze: Propozycje Getbacku są nie do przyjęcia" dostępnym na Bankier.pl>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Części obligatariuszy nie podoba się propozycja GetBacku