Czy wiesz, że… bank może za Ciebie otworzyć firmę?

Materiał partnera cyklu
17-11-2011, 00:00

Przedsiębiorca, który chce założyć firmę, może to zrobić w Idea Banku. Bank oferuje w tym zakresie kompleksowe wsparcie, począwszy od pomocy w procedurach administracyjnych poprzez reprezentowanie właściciela firmy w urzędach, aż do wyboru optymalnych dla firmy produktów finansowych. W ten sposób Idea Bank niejako wyręczył rząd we wdrażaniu koncepcji jednego okienka, której głównym celem było ograniczenie procedur związanych z założeniem biznesu do wizyty w jednym urzędzie.

Ostatnie zmiany w przepisach wprowadziły możliwość rejestracji działalności przez internet. Zintegrowany wniosek (CEIDG) obejmuje: aplikację o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, wniosek o nadanie numeru REGON, zgłoszenie do urzędu skarbowego i zgłoszenie do ZUS. Mimo wprowadzonych ułatwień rejestracja firmy wciąż jest procesem dość skomplikowanym i czasochłonnym, m.in. dlatego, że wiele osób ma problem z wypełnieniem wniosku, który jest długi i bardzo złożony. Poza tym dodatkowej wizyty w urzędzie wymaga np. rejestracja płatnika VAT (urząd skarbowy) lub zgłoszenie osób ubezpieczonych (ZUS).

Przerzucając wszystkie te obowiązki na Idea Bank, przedsiębiorca nie musi osobiście zgłaszać się do ZUS i urzędu skarbowego. Robi to za niego dysponujący pełnomocnictwem pracownik współpracującej z bankiem firmy księgowo-podatkowej Tax Care. Pracownik ten służy też pomocą przy wypełnianiu formularza CEIDG. Ze strony przedsiębiorcy założenie firmy ogranicza się jedynie do jednej wizyty w dowolnym urzędzie gminy lub miasta w celu podpisania przesłanego wniosku. Resztę formalności wypełnia za niego doradca. Dodatkowo, w jednym miejscu przedsiębiorca może też otworzyć bezpłatne konto firmowe, zaciągnąć kredyt na start, a nawet skorzystać z obsługi podatkowo-księgowej. Usługa jednego okienka jest bezpłatna.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy wiesz, że… bank może za Ciebie otworzyć firmę?