Czytasz dzięki

Dania w poniedziałek otwiera cały handel detaliczny

opublikowano: 07-05-2020, 20:39

Władze Danii uznały, że zagrożenie przedstawiane przez Covid-19 nie jest już na tyle poważne, aby nadal ograniczać działalność handlu detalicznego.

Premier  Mette Frederiksen podkreśliła, że to decyzja rządu o wczesnym wprowadzeniu ograniczeń hamujących ekspansję koronawirusa pozwoliła krajowi już teraz wrócić do normalności.

- Działaliśmy szybko i skutecznie zamykając nasze społeczeństwo – powiedziała w wystąpieniu telewizyjnym. – Dlatego możemy już je otwierać – dodała.

Cały duński handel detaliczny może wznowić normalną działalność od 11 maja. Tydzień później otwarte zostaną m.in. kawiarnie, restauracje oraz szkoły.

Dania ogłosiła niemal całkowite zamknięcie w połowie marca. W kraju zamieszkałym przez ok. 5,5 mln ludzi z powodu koronawirusa zmarło 514 osób.

Frederiksen zastrzegła w czwartek, że gdyby doszło do wyraźnego wzrostu zakażeń ograniczenia zostaną natychmiast wprowadzone ponownie.

W Danii nadal będą obowiązywać ograniczenia dotyczące gromadzenia się. Nadal jest zakaz spotykania się w grupach większych niż 10 osób.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane