Delegacja EBOR wizytowała WBK

Ryszard Gromadzki
07-12-2000, 00:00

Delegacja EBOR wizytowała WBK

W Wielkopolskim Banku Kredytowym gościła delegacja Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Unii Europejskiej, która badała prawidłowość wykorzystania przez WBK linii kredytowej z EBOR, przeznaczonej dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Przedstawiciele EBOR pozytywnie ocenili sposób dystrybucji kredytu przez WBK. Poznański bank jest jednym z trzech, obok Banku Śląskiego i Fortis Banku, które udostępniają przedsiębiorcom kredyt z tej linii. Przedstawiciele EBOR potwierdzili, iż prowadzą rozmowy z kilkoma innymi polskimi bankami na temat dystrybucji kredytu, nie chcieli jednak ujawnić, o jakie instytucje chodzi.

WBK podpisał umowę z EBOR we wrześniu. Jest ona ważna do końca 2002 roku. Z linii kredytowej mogą korzystać przedsiębiorstwa zatrudniające do 200 pracowników i osiągające rocznie przychody ze sprzedaży na poziomie 40 mln EUR (160 mln zł).

— Do tej pory linia wykorzystana jest w 20 proc. — mówi Paweł Domagała, dyrektor departamentu małych i średnich przedsiębiorstw WBK.

Bank udzielił z linii EBOR 52 kredyty. Miały one wartość 1,5 mln EUR (6 mln zł). Można je na razie uzyskać w dziewięciu placówkach WBK, od 1 stycznia 2001 roku będą już dostępne we wszystkich oddziałach banku. RGR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Delegacja EBOR wizytowała WBK