Deloitte docelowo zatrudni 300 osób w nowej siedzibie w SkyRes Warszawska

ISBNews
opublikowano: 31-05-2016, 13:56

Deloitte zatrudni docelowo 300 osób w biurowcu SkyRes Warszawska, w którym będzie się mieścić nowa siedziba Centrum Usług dla Biznesu w Rzeszowie, poinformowała spółka. Deloitte rozpocznie przeprowadzkę w sierpniu br. i zajmie łącznie 2 550 m2.

"Będzie to jedna z największych tego typu jednostek poza głównymi miastami - najczęstszymi lokalizacjami dla międzynarodowych inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Eksperci z JLL reprezentowali Deloitte w procesie poszukiwania nowej siedziby oraz negocjowania warunków umowy. Współpraca obejmuje również uzgodnienie wymagań technicznych i nadzór nad adaptacją powierzchni do potrzeb najemcy" - podano w komunikacie.

"Centrum Usług dla Biznesu Deloitte obsługuje inne oddziały firmy w Europie Środkowej w obszarze finansów i księgowości, IT oraz zarządzania ryzykiem. To pierwsza tego typu jednostka Deloitte w Polsce. Wybraliśmy SkyRes Warszawska na rzeszowską siedzibę, aby zapewnić naszemu zespołowi jak najwyższy standard oraz stworzyć środowisko pracy, które odzwierciedla wartości marki i kulturę organizacyjną Deloitte" - powiedział Deloitte CE CFO, BSC Sponsoring Partner Gerard Murray, cytowany w komunikacie.

Umowa podpisana przez Deloitte jest jednym z największych kontraktów najmu w historii rzeszowskiego rynku biurowego.

"Decyzja Deloitte o uruchomieniu swojego centrum usług w Rzeszowie potwierdza atrakcyjność miasta jako lokalizacji dla projektów z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Deweloperzy powierzchni biurowych, tacy jak DevelopRes, odpowiadają na potrzeby inwestorów i rozwijają swoją ofertę w tym mieście. W przypadku Deloitte, szczególnie istotna była elastyczność wynajmującego i możliwość rozwoju struktur w ramach siedziby, wraz z zatrudnianiem nowych pracowników i pozyskiwaniem kolejnych projektów" - powiedział konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy JLL Jarosław Kwiecień.

SkyRes Warszawska - oddany do użytku w grudniu 2015 r. - oferuje ok. 20 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej oraz parking na ponad 300 samochodów. SkyRes zlokalizowany jest u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej, w pobliżu dworca autobusowego i PKP. Biurowiec położony jest 6 km od autostrady A4 oraz 11 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka Obiekt został zaprojektowany według zasad zrównoważonego budownictwa i ubiega się o certyfikat LEED na poziomie GOLD - planowany termin certyfikacji to lipiec 2016, podano także.

"SkyRes Warszawska to pierwszy, tak duży i nowoczesny biurowiec wybudowany w Rzeszowie. Wysoki standard techniczny, elastyczność i wydajność powierzchni oraz dobra lokalizacja sprawia, że projekt spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców z sektora usług dla biznesu. Cieszymy się, że tak znana międzynarodowa firma jak Deloitte będzie głównym najemcą naszej inwestycji" - dodał członek zarządu DevelopRes Radosław Walas - firmy, która wybudowała biurowiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane