Czytasz dzięki

Deutsche Bank zamknie 20 proc. oddziałów w Niemczech

ARŻ, Reuters
opublikowano: 22-09-2020, 11:59

Bank planuje zamknąć jeden na pięć oddziałów w macierzystym kraju. Pożyczkodawca szuka oszczędności i chce przyspieszyć proces cyfryzacji, pisze Reuters.

Philipp Gossow, który nadzoruje działalność bankowości detalicznej w Niemczech, powiedział Reuterowi, że zamknięte zostaną głównie oddziały zlokalizowane w miastach. Aktualnie jest ich 500, po redukcji pozostanie ok. 400.

Deutsche Bank
fot. Bloomberg

Niemieckie banki tradycyjnie prowadzą dużą liczbę placówek w porównaniu do tych w Holandii czy Wielkiej Brytanii, gdzie klienci są bardziej przychylni wobec usług cyfrowych, w tym bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnych. Pożyczkodawcy, w obliczu pandemii koronawirusa, chce skorzystać z przyspieszających zmian nawyków konsumentów.

„Nawet klienci, którzy wcześniej nie byli zaznajomieni z bankowością internetową, teraz dokonują wielu prostych transakcji bankowych z domu, na swoim komputerze lub tablecie” – stwierdził Philipp Gossow.

Na zmniejszenie sieci oddziałów wcześniej zdecydował się inny niemiecki pożyczkodawca, Commerzbank. Zlikwidował 200 z 1000 placówek i rozważa zamknięcie setek kolejnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane