DI BRE: na dzisiejszej sesji panował marazm

31-05-2002, 17:27

Po niezbyt silnym porannym spadku, przez resztę dnia kursy większości spółek stały w miejscu. WIG20 ponownie zakończył sesję nieco powyżej 1368 punktów.

Andrzej Zibrow z FIK KGHM poinformował dzisiaj, że do końca czerwca powstanie biznesplan przedsięwzięcia przewidującego inwestycję KGHM na rynku biopaliw. Ostateczne rozwiązania zaproponowane zarządowi spółki zależeć będą od kształtu ustawy o organizacji rynku eko-paliw płynnych i ich składników.

Prezes Comarchu, Janusz Filipiak liczy na wzrost sprzedaży w następnych miesiącach. Mimo nienajlepszych wyników za pierwszy kwartał, prezes powiedział, że obroty będą rosły z kwartału na kwartał, a spółka będzie uzyskiwać dodatnie wyniki finansowe.

Urząd Statystyczny Unii Europejskiej podał dzisiaj, że według wstępnych danych, inflacja w strefie euro wyniosła w maju 2,0 procent, wobec oczekiwanych 2,1 procent. W kwietniu wskaźnik kształtował się na poziomie 2,4 procent.

Jak podał Departament Pracy, wydajność amerykańskich pracowników poza rolnictwem wzrosła w pierwszym kwartale bieżącego roku o 8,4 procent, natomiast koszty pracy spadły o 5,2 procent. Dane są zgodne z wcześniejszymi prognozami.

Nieco powyżej oczekiwań wzrósł w maju indeks obrazujący poziom nastrojów konsumentów, opracowywany przez Uniwersytet Michigan. Wskaźnik zwyżkował w bieżącym miesiącu do 96,9 punktu z 93 punktów w kwietniu, podczas gdy prognozy mówiły o jego wzroście do 96 punktów.

Jeszcze silniej powyżej oczekiwań wzrosły w kwietniu zamówienia w amerykańskim przemyśle. Wobec spodziewanego wzrostu o 0,8 procent, wskaźnik zwyżkował o 1,2 procent. Był to największy wzrost od października 2001r.

Przemysław Smoliński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DI BRE: na dzisiejszej sesji panował marazm