Dimon: nie ma przeciwwskazań do kontynuacji wzrostu gospodarki USA

opublikowano: 16-04-2018, 10:16
aktualizacja: 16-04-2018, 10:17

Jamie Dimon, prezes banku JPMorgan Chase uważa, że gospodarka USA nadal wygląda "całkiem dobrze" i że nie ma przeciwwskazań, które uniemożliwiałyby kontynuowanie wzrostu, informuje Reuters.

Zdaniem jednego z najbardziej znanych bankierów, bez wątpienia dojdzie jednak w pewnym momencie do spowolnienia

Zobacz więcej

Jamie Dimon, szef JPMorgan Chase

Bloomberg

Jest pewne, że kiedyś amerykańska gospodarka wpadnie w recesję, to fakt nie podlegający dyskusji. Ale trudno określić kiedy to się stanie, to jak wróżenie z fusów – powiedział Dimon podczas John F. Kennedy Jr. Forum na Uniwersytecie Harvarda.

Bankier stwierdził, że jak do tej pory wzrost  wyglądał solidnie, wspierany powstawaniem nowych miejsc pracy, wzrostem płac, silnym kredytem konsumenckim, podczas gdy reszta świata osiągała stosunkowo dobre wyniki. 

Myślę, że powinno być „OK” w 2018 r. i w części 2019 r. – twierdzi Dimon.

Jako szef największego banku w USA, Dimon jest często postrzegany jako twarz Wall Street. Ostatnio zwrócił większą uwagę na propagowanie polityk publicznych w celu pobudzenia gospodarki, w tym szkolenia w zakresie infrastruktury i umiejętności zawodowych.

Uważa, że dobra polityka publiczna, w tym usprawnienie niektórych regulacji, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania silnika ekonomicznego.

Jeśli masz pomysł na budowę mostu, uzyskanie pozwolenia trwa 10 lat ... to hańba i trzeba to naprawić - powiedział Dimon.

JPMorgan planuje zwiększyć sieć oddziałów o około 8 procent i otworzyć około 400 nowych lokalizacji. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu