Dimon: odejście Cohna jest bardzo "niefortunne"

opublikowano: 08-03-2018, 15:42
aktualizacja: 08-03-2018, 15:45

Jamie Dimon, który kieruje bankiem inwestycyjnym JP Morgan stwierdził, że wiadomość o odejściu głównego doradcy ekonomicznego Białego Domu, Gary'ego Cohna z administracji prezydenta Trumpa, jest "straszna".

W wywiadzie udzielonym dla Bloomberg TV Dimon powiedział, że to zła informacja, dla całego rynku gdyż Cohn jest bardzo silnym zwolennikiem wzrostu gospodarczego, przy czym jest wyraźny w swoich poglądach, a na dodatek bardzo kompetentny

Zobacz więcej

Jamie Dimon, szef JPMorgan Chase

Bloomberg

Myślę, że był dobrym pracownikiem w Białym Domu, interesującym się całą gospodarką, a nie jak donosiła prasa, dbającym przede wszystkim o interesy Wall Street. Cohn wie, jak działa ekonomia, wie, co trzeba zrobić, aby uczynić ją zdrowszą dla wszystkich Amerykanów. Jego odejście jest bardzo niefortunne =- ocenia szef jednego z największych na świecie banków inwestycyjnych.

Cohn, były prezes Goldman Sachs, w miniony wtorek zrezygnował ze stanowiska głównego doradcy ekonomicznego prezydenta Donalda Trumpa po przegranej walce przeciwko nałożeniu sztywnych cełi na stal i aluminium.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu