DM BZ WBK: jeszcze nie ma decyzji w sprawie wycofania Kabli z GPW

29-04-2002, 09:46

Wiceprezes Tele-Foniki Kable S.A. Jan Kurbiel poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej, że żadne decyzje odnośnie wycofania spółki z publicznego obrotu jeszcze nie zapadły.

Tymczasem w ogłoszonym w zeszłym tygodniu wezwaniu do sprzedaży akcji Tele-Foniki Kable, Tele-Fonika KFK poinformowała, że zamierza wycofać akcje spółki z publicznego obrotu. W styczniu, gdy Tele-Fonika KFK ubiegała się o zgodę KPWiG na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA Telefoniki-Kable, deklarowała, że przez trzy lata lub do czasu wejścia Polski do UE nie będzie podejmować żadnych działań zmierzających

do wycofania spółki z publicznego obrotu. W czwartek przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Jacek Socha powiedział PAP, że Komisja może cofnąć zgodę na przekroczenie przez Tele-Fonikę KFK 50 proc. głosów na WZA Tele-Foniki Kable z powodu niedotrzymania złożonej publicznie obietnicy, że akcje Tele-Foniki Kable nie zostaną wycofane z giełdy. "Gdyby się okazało, że Tele-Fonika nie będzie chciała w żaden sposób naprawić szkody, jaką wyrządziła inwestorom wskutek działania niezgodnego z wcześniejszym oświadczeniem, to rozpoczniemy postępowanie dotyczące zgody na przekroczenie 50 proc. Głosów na WZA" - powiedział w czwartek Socha.

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: jeszcze nie ma decyzji w sprawie wycofania Kabli z GPW