Do końca kwietnia do Polski przyjechało 16,5 mln cudzoziemców

opublikowano: 26-06-2004, 15:01

W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2004 r. do Polski przyjechało 16,5 mln cudzoziemców, co stanowi wzrost o ponad 22 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku - poinformował na stronach internetowych Instytut Turystyki.

O ponad 20 proc. wzrosła liczba przyjazdów z takich krajów jak: Słowacja, Cypr, Malta, Portugalia, Finlandia, Irlandia, Japonia, Niemcy, Australii, Luksemburga, Węgry, Szwajcaria, Izrael i Kanada.

O 10-20 proc. zwiększyła się liczba turystów z Turcji, Czech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, USA, Włoch, Szwecji i Norwegii.

Spadła natomiast liczba przyjazdów z Rosji, Białorusi i Ukrainy - łącznie o 25 proc. Jest to wynik wprowadzenia wiz dla tych krajów w październiku 2003 r.

Według prognoz Instytutu Turystyki, w latach 2003-2007 liczba przyjazdów turystów do Polski będzie wzrastać w tempie 2,8 proc. rocznie. Istotnego wzrostu liczby przyjazdów należy oczekiwać z nieościennych krajów Unii Europejskiej (w tempie 8,3 proc. rocznie), Ameryki Północnej i pozostałych krajów zamorskich.

mmt/ pwd/ itm/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Do końca kwietnia do Polski przyjechało 16,5 mln cudzoziemców