Doładowanie na lotnisku i stadionie

opublikowano: 14-01-2020, 22:00

Spółka FelX postawiła na „power sharing” i krok po kroku podpina urządzenia do kolejnych obiektów.

„Gdy świat mieści się w dłoni twoich klientów, my dodajemy im energii, by mogli z niego korzystać” — dumnie głosi hasło na stronie internetowej spółki FelX. Od kilku tygodni „energetyzuje” ona pasażerów z Portu Lotniczego Gdańsk, gdzie wprowadziła usługę „power sharingu”, czyli doładowywania urządzeń mobilnych w miejscach publicznych. Pod marką Borrow.PL udostępniła kilkanaście „ścianek” z wyświetlaczemLCD wyposażonych w porty do ładowania np. smartfonów. Znajdują się one w hali głównej i w hali odlotów. Gdańskie lotnisko jako pierwsze zostało wyposażone w urządzenia Borrow.PL. Spółka działa od 2017 r. Zanim dotarła z produktami do gdańskiej hali odpraw, zdążyła przeformatować pierwotny model biznesowy i rozszerzyć obszar działania. Na rynek wchodziła głównie z BorrowBox, czyli power bankami dostosowanymi do potrzeb lokali z sektora HoReCa. Nadal udostępnia je w hotelach, restauracjach i kawiarniach, jest m.in. w Best Western i sieci Etno Cafe. Odkryła jednaktakże nowych odbiorców — z jej urządzeń korzystają np. krajowi kibice. Firma zadomowiła się w obiektach sportowych, m.in. na stadionach Legii Warszawa, Wisły Kraków i Piasta Gliwice. Jest też w Arenie Zabrze czy na Stadionie Energa w Gdańsku.

— Stadiony, jak wiemy, utrzymują się nie tylko z imprez sportowych, ale także z wynajmu powierzchni konferencyjnej. Nasze rozwiązanie może być dodatkowym atutem ich oferty — zaznacza Paweł Kopera, współzałożyciel FelX.

W organizatorach eventów, w tym biznesowych, spółka odnalazła kolejną grupę odbiorców. Przedstawiciel FelX podkreśla, że o ile jeszcze kilka lat temu jego urządzenia wykorzystywane były tylko w podstawowym zakresie, o tyle teraz, wyposażone w wyświetlacze, są dodatkowo nośnikiem reklamowym.

— Udało nam się podpisać umowę o współpracy np. z dużym dostawcą sprzętu elektronicznego, który zdecydował się wyświetlać reklamy na naszych ściankach — mówi Paweł Kopera. Podkreśla, że każdy dysponuje coraz większą liczbą urządzeń mobilnych, ale ich wadą są mało pojemne baterie. A to szansa… na rozwój FelX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane