Dolar będzie słabł bez względu na wynik wyborów w USA

opublikowano: 03-11-2020, 12:31

Inwestorzy i analitycy uważają, że w dłuższej perspektywie dolar będzie słabł bez względu na to kto wygra wtorkowe wybory prezydenckie, informuje Reuters.

Pomimo ostatniego umocnienia wobec koszyka walut, indeks dolara wciąż jest o ok. 9 proc. poniżej szczytu z marca i zmierza do zanotowania najgorszego roku od trzech lat. Powodem jest przekonanie, że stopy procentowe w USA pozostaną na rekordowo niskim poziomie jeszcze przez lata.

Przeprowadzony w październiku przez Reutersa sondaż pokazał, że mediana prognoz analityków wynosi 1,21 USD za euro za rok. Oznacza to osłabienie dolara o ok. 4 proc. wobec obecnej wartości.

Wśród głównych powodów wpływających na dolara w dłuższym terminie wskazywana jest niekorzystna dla amerykańskiej waluty różnica stóp procentowych, ujemna wartość realnej stopy, a także dalsza gra inwestorów na osłabienie dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane