Dolar słabnie, jen mocniejszy po ataku w Bagdadzie

opublikowano: 03-01-2020, 06:49

Wiadomość o amerykańskim ataku w Bagdadzie, w którym zginął irański generał, wywołała popyt na rynkach na tzw. bezpieczne przystanie, donosi Reuters.

Japoński jen, obligacje USA i złoto zaczęły drożeć po wiadomości, że w amerykańskim ataku w Bagdadzie zginął Kasem Sulejmani, dowódca elitarnej irańskiej jednostki.

- To dopiero trzeci dzień nowego roku, a inwestorzy muszą zmierzyć się z wielkim ładunkiem geopolitycznej niepewności – powiedział Jeffrey Halley, analityk rynku Azji-Pacyfiku w OANDA. – Trudno mi uwierzyć, że Irańczycy na to nie odpowiedzą. Instalacje naftowe i tankowce to moja pierwsza myśl – dodał.

Dolar osłabł o 0,4 proc. do 108,14 JPY. Euro jest najsłabsze od trzech tygodni, notowano je po 120,63 JPY.

Jen ma status bezpiecznej przystani w okresie napięć geopolitycznych z racji statusu Japonii jako największego na świecie wierzyciela.

Ropa WTI z lutowych kontraktów drożeje o 2,8 proc. do 62,91 USD. Ropa Brent z marcowych kontraktów drożeje o 3 proc. do 68,22 USD.
 

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy