Dorn: doniesienia o konflikcie policji z MSWiA to dezinformacja

05-01-2007, 13:32

Nieprawdziwe są także informacje o przygotowywaniu niekorzystnego dla policjantów projektu zmiany ustawy o uposażeniach emerytalnych, powiedział wicepremier i szef MSWiA.

Wicepremier i szef MSWiA Ludwik Dorn podkreślił w piątek, że doniesienia o konflikcie pomiędzy szefem policji i kierownictwem resortu, a także o przygotowywaniu niekorzystnego dla policjantów projektu zmiany ustawy o uposażeniach emerytalnych, są nieprawdziwe.

Jak dodał, wokół policji toczy się kampania dezinformacyjna. Ma to związek z przygotowywaną ustawą o modernizacji służb mundurowych, która zakłada m. in. wprowadzenie motywacyjnego systemu płac.

Dorn podkreślił, że może to mieć również związek z zawiadomieniem skierowanym przez MSWiA do prokuratury w sprawie działania Międzyresortowego Centrum ds. Przestępczości Zorganizowanej i Międzynarodowego Terroryzmu. "Takie działania generują grupę niezadowolonych. Myślę, że takie jest tło tej szeptanej propagandy" - powiedział Dorn.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dorn: doniesienia o konflikcie policji z MSWiA to dezinformacja