Dow Jones ma za sobą najgorszy czerwiec od Depresji

MD
30-06-2008, 22:28

Dow Jones kończył ostatnią sesję czerwca symbolicznym 0,03 proc. wzrostem. S&P500 rósł o 0,13 proc. Nasdaq spadał o  0,98 proc.

Dow Jones stracił w czerwcu 10 proc., w drugim kwartale 7,2 proc., a w pierwszym półroczu 14,5 proc. Dla indeksu blue chipów był to najgorszy czerwiec od lat 30. XX wieku. S&P500 stracił w czerwcu 8,5 proc., w drugim kwartale 3,3 proc., a od początku roku 13 proc. Nasdaq stracił w czerwcu 9 proc., w drugim kwartale wzrósł o 0,6 proc., a od początku roku stracił 13,5 proc.

W poniedziałek po nerwowym początku handlu nastroje poprawiła wiadomość o spadku notowań ropy, której kurs przed sesją pobił kolejny rekord, i umocnieniu dolara. Popytowi sprzyjały dane makro. Wskaźnik aktywności przemysłu w regionie Chicago okazał się wyższy niż oczekiwano, choć nie pokonał granicy między recesją i rozwojem. Dow Jones i S&P500 rosły przez większą cześć sesji jednak w ostatnich minutach handlu oddały większą część zdobyczy punktowej. Znów taniały akcje spółek finansowych. Indeks KBW Bank stracił od początku roku już ponad 32 proc., a większość wchodzących w jego skład 24 spółek jest notowana poniżej lub w pobliżu 52-tygodniowego minimum. W poniedziałek najniższy kurs w historii miał MBIA, lider rynku ubezpieczeń obligacji. Najtańszy od 1992 roku był czwarty w USA bank, Wachovia. Drożeli producenci stali, m.in. Nucor, którzy podwyższyli ceny. Sprzyja temu niski kurs dolara, który hamuje import.

MD
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Dow Jones ma za sobą najgorszy czerwiec od Depresji