Draghi: inflacja zmierza we właściwym kierunku, ale EBC będzie cierpliwy

opublikowano: 14-03-2018, 12:26
aktualizacja: 14-03-2018, 12:35

Prezes Mario Draghi powiedział, że Europejski Bank Centralny ma większą pewność co do dalszej ścieżki inflacji.

- Widzimy obecnie inflację zmierzającą w kierunku naszego celu w średnim terminie i jesteśmy bardziej pewni niż w przeszłości, że go osiągnie – powiedział w środę Draghi. – Wciąż potrzebujemy jednak kolejnych dowodów, że dynamika inflacji podąża we właściwym kierunku. Dlatego polityka monetarna pozostanie cierpliwa, wytrwała i rozważna – dodał.

Zobacz więcej

Mario Draghi, prezes EBC

Bloomberg

Szef Europejskiego Banku Centralnego podtrzymał deklarację, że stopy procentowe w eurolandzie pozostaną niskie jeszcze przez długi czas.

- Jeśli chodzi o zmianę naszej polityki stóp po zakończeniu zakupów netto aktywów, podtrzymujemy kolejność zdarzeń, która jest obecnie określona w naszych przyszłych wytycznych, a mianowicie nasze zobowiązanie do utrzymania kluczowych stóp procentowych na obecnym poziomie "znacznie powyżej" końca zakupów netto – powiedział Draghi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu