DXC otwiera centrum chmurowe

opublikowano: 10-12-2018, 22:00

Technologiczny gigant otwiera centrum rozwiązań chmurowych w Warszawie i równolegle na Filipinach.

Dziś globalna firma technologiczna DXC Technology oficjalnie otworzy dwa nowe Centra Migracji Rozwiązań Analitycznych (Analytics Migration Factory). Nowe placówki — w Warszawie i w Manili, stolicy Filipin — mają zapewnić firmom obsługę w zakresie migracji analityki do platformy chmurowej Azure. W sierpniu DXC Technology otworzyło Centrum Migracji Rozwiązań Analitycznych w Bangalore w Indiach. Było to pierwsze takie centrum.

Wydatki na usługi chmurowe w ciągu
kolejnych pięciu lat  mają wynieść w
Polsce 24 mld zł i będą stanowić około 28 
proc. wszystkich wydatków na usługi IT i oprogramowanie  działających
w Polsce firm. DXC Technology chce wykorzystać ten trend.
Zobacz więcej

Pieniądze z chmury:

Wydatki na usługi chmurowe w ciągu kolejnych pięciu lat  mają wynieść w Polsce 24 mld zł i będą stanowić około 28  proc. wszystkich wydatków na usługi IT i oprogramowanie  działających w Polsce firm. DXC Technology chce wykorzystać ten trend.

— Przedsiębiorstwa globalne chcą wykorzystywać innowacje cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, w celu płynnej, szybkiej i zorganizowanej migracji danych i obciążeń analitycznych z dowolnego źródła do chmury — uzasadniał wówczas decyzję o budowie centrum i zapowiedź powstania kolejnych Edward Ho, wiceprezes DXC.

DXC Technology to globalna firma technologiczna, notowana na NASDAQ, specjalizująca się w usługach informatycznych i konsultingowych dla klientów korporacyjnych. Powstała przez połączenie Computer Sciences Corporation oraz działu Enterprise Services z Hewlett Packard Enterprise. Obecnie DXC Technology zatrudnia ponad 8 tys. specjalistów w dziedzinach analityki oraz sztucznej inteligencji, posiadających już ponad 900 certyfikatów platformy Azure.

Według najnowszego raportu PMR, polski rynek rozwiązań chmurowych rośnie w tempie 5-6-krotnie wyższym niż cały rynek IT, sukcesywnie zwiększając udział w całkowitych wydatkach na IT. Szacuje się, że w 2018 r. wartość rynku usług chmurowych w Polsce zbliży się do 1 mld zł, a dynamika przekroczy 25 proc. Rynek chmury przyciąga też nowych graczy. Pod koniec października PKO BP i Polski Fundusz Rozwoju poinformowały o powołaniu spółki, która będzie operatorem krajowej chmury obliczeniowej. Operator ma dostarczać cyfrowe usługi przechowywania i przetwarzania danych przedsiębiorcom oraz administracji publicznej. Poza usługami przechowywania i przetwarzania danych w modelu subskrypcyjnym nowa spółka ma także świadczyć usługi wsparcia, migracji oraz transformacji architektury IT. Podobnie jak DXC będzie miała w ofercie usługi Microsoft Azure, ale także innych światowych graczy: Google Cloud, Oracle Cloud i Amazon Web Services.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu