Dyson żąda 246 mln USD od Unii Europejskiej

  • Paweł Makosz
opublikowano: 26-01-2021, 14:34

Dyson chce wypłaty odszkodowania w wysokości 246 mln USD od Komisji Europejskiej, za straty jakie firma poniosła w związku z przestrzeganiem, narzuconego przez Unię Europejską, przestarzałego systemu etykiet efektywności energetycznej.

W 2018 roku firma Dyson wygrała wieloletni spór o zmianę przepisów, wymuszających na przedsiębiorstwie, używania przestarzałego systemu etykiet efektywności energetycznej. Informacja zawyżała realną zdolność odkurzaczy workowych, co naraziło na mniejsze zyski ze sprzedaży, producenta urządzeń bezworkowych.

Jai79/Pixabay

Przedsiębiorstwo złożyło do Sądu Pierwszej Instancji w Luxemburgu pozew o wypłacenie 246 mln USD rekompensaty za stratę zysków jakie poniesiono stosując się do unijnego przepisu. Dyson, który przenosi swoją siedzibę do Singapuru, od dawna walczył z Unią Europejską. Założyciel firmy, James Dyson, jest jednym z głównych zwolenników Brexitu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane