Czytasz dzięki

Dziewiąty z rzędu spadek PKB Namibii

opublikowano: 20-09-2018, 14:15

Drugi kwartał 2018 r. przyniósł dziewiąty z rzędu spadek PKB namibijskiej gospodarki. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich przypadkach, stała za tym spadek produkcji. To najdłuższa tak pesymistyczna seria od co najmniej 2008 r.

Gospodarka tego zachodnioafrykańskiego kraju skurczyła się w okresie kwiecień-czerwiec 2018 r. o 0,2 proc., wynika z danych zaprezentowanych przez Alexa Shimuafeni’ego, głównego statystyka kraju.

Produkcja Namibii obniżyła się w tym okresie o 13 proc., podczas gdy sektor handlu hurtowego i detalicznego spadł o 5,8 proc.

Przed rokiem agencja Moody’s obniżyła rating kredytowy kraju do poziomu śmieciowego, uzasadniając swoją decyzję rosnącym obciążeniem regulacji zadłużenia, erozją siły fiskalnej i ryzykiem ponownej presji na płynność rządu w największym na świecie producencie diamentów morskich.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane