EBI pożyczył 350 mln EUR na największą w Europie fabrykę akumulatorów

opublikowano: 15-05-2019, 19:13

Europejski Bank Inwestycyjny pożyczył szwedzkiej spółce Northvolt 350 mln EUR. To największe bezpośrednie wsparcie finansowe, którego bank udzielił w tej dziedzinie, donosi Reuters.

Szwedzki start-up ma konkurować z rywalami z Azji, m.in. CATL, Samsungiem i znanym z inwestycji w Polsce LG Chem, które są liderami produkcji akumulatorów stosowanych w autach elektrycznych i już zawierają duże kontrakty z ich producentami.

W środę także IKEA poinformowała, że jest w końcowej fazie rozmów dotyczących udziału w finansowaniu fabryki Northvolt

Reuters przypomina, że szwedzka spółka wystąpiła do EBI o pożyczkę we wrześniu. Ma ona być częścią finansowania, którego całkowita wielkość to 1,5 mld EUR. W połowie ma mieć postać udziałów, a w drugiej długu. Pieniądze pozwolą na stworzenie do 2023 roku połowy mocy produkcyjnych w fabryce, która docelowo ma produkować rocznie akumulatory o łącznej energii 32 GWh.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu