Elektryczne hulajnogi powinny być zakazane

opublikowano: 10-09-2019, 22:00

Gdziekolwiek się pojawią, notujemy znaczący wzrost obrażeń ludzi.

Z medycznego punktu widzenia elektryczne hulajnogi są zbyt niebezpieczne, dlatego powinny być całkowicie zakazane — uważa Andreas Gassen, szef Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Ubezpieczeń Zdrowotnych (KBV).

— Pozwolenie na pojawienie się elektrycznych hulajnóg w Niemczech to nieodpowiedzialność — powiedział szef KBV w wywiadzie dla „Neue Osnabrücker Zeitung”.

Siegfried Brockmann, analityk wypadków w Niemieckim Stowarzyszeniu Ubezpieczeń (GdV), uznał te żądania za „nonsens”. Stwierdził, że nie było wątpliwości, iż dojdzie do wypadków po dopuszczeniu hulajnóg do użytkowania w połowie czerwca. Podkreślił, że jest zbyt mało danych, aby można było wyciągać ogólne wnioski.

— Widzieliśmy także poważne wypadki z udziałem rowerzystów, ale nikt nie myślał, aby wykluczać ich z ruchu ulicznego — powiedział analityk GdV.

W Niemczech hulajnogi elektryczne muszą jeździć po ścieżkach rowerowych, a tam, gdzie ich nie ma, po jezdni. Nie wolno przekraczać prędkości 20 km/h, a kierujący hulajnogą elektryczną musi mieć 14 lat lub więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane