Elon Musk planuje wizytę w Chinach, zabiega o spotkanie z premierem

opublikowano: 31-03-2023, 15:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szef Tesli Elon Musk ma zamiar odwiedzić Chiny już w kwietniu i zabiega o spotkanie z premierem Li Qiangiem. Dokładny termin wizyty ma być uzależniony od dostępności chińskiego polityka - dowiedział się Reuters.

Liesa Johannssen-Koppitz

Wizyta Muska w Państwie Środka byłaby pierwszą od początku 2020 r. Nie jest jeszcze znany cel wyjazdu miliardera, oraz jakie tematy poruszyłby z premierem. Zanim 11 marca Li Qiang został mianowany premierem ChRL pełnił funkcję sekretarza Komunistycznej Partii Chin w Szanghaju, gdzie nadzorował budowę i otwarcie fabryki Tesli.

Chiny to drugi co do wielkości rynek firmy Muska po USA, a zakład w Szanghaju jest największym ośrodkiem produkcyjnym lidera samochodów elektrycznych.

Problemy Tesli w Chinach

Tesla zmaga się z wieloma problemami w kraju, takimi jak opóźnienia w podwojeniu mocy produkcyjnych w fabryce w Szanghaju. Pojazdy firmy otrzymały również zakaz wjazdu do chińskich kompleksów wojskowych i miejsc spotkań politycznych w związku z obawami władz ChRL dotyczącymi kamer zainstalowanych w samochodach. Tesla wciąż czeka na zgodę Pekinu, aby wprowadzić technologię samojezdną na rynek chiński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: skib/, Reuters

Polecane