Erbud silniejszy w galeriach

ANP
opublikowano: 25-03-2009, 00:00

700 mln zł wart jest portfel budowlanego holdingu. Grupa nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

700 mln zł wart jest portfel budowlanego holdingu. Grupa nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Erbud, firma specjalizująca się w budownictwie przemysłowym i inżynieryjno-drogowym, dzięki podpisaniu dużej umowy na budowę centrum handlowego w Bytomiu, skokowo powiększyła wartość portfela zamówień.

— Wynosi ona blisko 700 mln zł. Z najnowszej umowy, opiewającej na 186,51 mln zł, do wykonania na ten rok przypadnie 70 mln zł. W ostatnim miesiącu rozpoczęliśmy trzy mniejsze kontrakty na łącznie 32 mln zł — wylicza Józef Zubelewicz, członek zarządu Erbudu.

Spółka startuje w większej liczbie przetargów niż przed rokiem. Składa 20 ofert miesięcznie, w których duży udział stanowią zamówienia publiczne.

Centrum handlowe w Bytomiu będzie mieć powierzchnię ponad 57 tys. mkw. Zleceniodawcą jest duńska firma Braaten+Pedersen plus Partners. Budowa ma ruszyć w przyszłym miesiącu, a zakończyć się wiosną 2010 r. Już ponad 60 proc. powierzchni bytomskiego centrum jest zarezerwowane dla przyszłych najemców.

Podobnych kontraktów ma być więcej.

— Negocjujemy kilka projektów na budowę obiektów handlowych o wartości do 100 mln zł każdy. Liczymy, że jeszcze w tym półroczu rozstrzygną się co najmniej dwa. Oprócz centrum w Bytomiu budujemy obecnie trzy większe galerie handlowe (Wałbrzych, Kłodzko, Legnica) i dwie mniejsze (Piotrków, Kalisz) — dodaje członek zarządu.

W 2008 r. Erbud jako generalny wykonawca przekazał do użytku pięć centrów handlowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy