ETF na mWIG40TR już w obrocie

opublikowano: 05-09-2019, 22:00

Już nie tylko największe spółki, ale również te średnie mają ETF oparty na polskim prawie.

7 stycznia 2019 r. na warszawskiej giełdzie zadebiutował Beta ETF WIG20TR. Minęło pół roku i na rynek wszedł jego bliźniak Beta ETF mWIG40TR, a więc fundusz odwzorowujący zachowanie indeksu mWIG40 powiększonego o dywidendy wypłacane przez wchodzące w jego skład spółki.

— W najbliższych miesiącach wprowadzimy kolejne fundusze Beta ETF i mamy nadzieję, że inwestorzy przekonają się, że jest to efektywny i wygodny sposób inwestowania w indeksy warszawskiej giełdy. W dalszej kolejności nie tylko warszawskiej — zapowiada Robert Sochacki, członek zarządu Beta Securities Poland.

Izraelska Beta Securities uruchamia polskie ETF-y we współpracy z AgioFunds TFI i DM Banku Ochrony Środowiska.

— Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni na całym świecie doceniają fundusze ETF ze względu na niskie koszty zarządzania, przejrzystość, płynność oraz możliwość dokonywania transakcji nimi na giełdzie. Ze względu na ich zalety jesteśmy przekonani, że popularność funduszy ETF notowanych na GPW będzie rosła — mówi Piotr Borowski, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu