Euro najmocniejszej od ostatniego dnia 2014 roku

opublikowano: 12-01-2018, 11:36
aktualizacja: 12-01-2018, 11:36

Euro nadal się umacnia. W piątek sprzyjają mu doniesienia z Niemiec.

Euro zaczęło wyraźnie się umacniać w czwartek po „minutes” Europejskiego Banku Centralnego, które sugerowały szybsze niż oczekiwał rynek zacieśnienie polityki monetarnej. W piątek wspólnej walucie sprzyjają doniesienia z Niemiec o osiągnięciu przez chadeków i socjaldemokratów wstępnego porozumienia w sprawie stworzenia rządu.

Notowania EUR/USD od grudnia 2014 roku

Euro jest najbardziej umacniającą się walutą wśród walut G-10. Wobec dolara zdrożało o 0,9 proc. do 1,2137 USD, najwyższego kursu od 31 grudnia 2014 roku. Obecnie euro umacnia się o 0,7 proc. do 1,2116 USD.  Martin Enlund, szef analityków z Nordea Markets w Sztokholmie uważa, że możliwy wkrótce jest test 1,23 USD za euro.  

- To wciąż kontynuacja trendu widzianego wczoraj – powiedział Thu Lan Nguyen, strateg walutowy  Commerzbanku we Frankfurcie. – Nie mam pewności, czy ten trend wzrostowy będzie kontynuowany, jednak wierzę, że przynajmniej w bardzo krótkiej perspektywie nie będzie szybkiej korekty spadkowej – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane