Eurostar radzi nie podróżować co najmniej do 3 kwietnia

opublikowano: 28-03-2019, 10:34

Eurostar, przewoźnik kolejami dużych prędkości zaapelował do klientów, aby jeśli to możliwe, odłożyli podróże z Paryża co najmniej do 3 kwietnia z powodu protestu francuskich celników.

- Z powodu działań francuskich celników mamy do czynienia z długimi kolejkami na stacji Paris Gare du Nord i spodziewamy się iż potrwa to do 3 kwietnia. Zdecydowanie rekomendujemy, abyście nie podróżowali w tym okresie, chyba że jest to konieczne – poinformował Eurostar w czwartek na swojej stronie internetowej.

Chaos na Paris Gare du Nord spowodowany akcją protestacyjną celników trwa już ponad miesiąc. Eurostar był zmuszony odwołać dwa pociągi z Paryża w środę. 
Protest celników trwa od 4 marca. Liderzy związków zawodowych uważają, że wciąż nie wiadomo, kiedy się zakończy.

- Nie mamy informacji kiedy to się skończy i nie słyszeliśmy tego, czego oczekujemy, od rządu. Chcemy to zakończyć, bo jest to i dla nas męczące, ale nie możemy się wycofać dopóki nasze żądania nie zostaną spełnione – powiedział Vincent Thomazo ze związku UNSA.

Celnicy domagają się wyższych wynagrodzeń i zwiększenia zatrudnienia w związku ze zbliżającym się brexitem. Realizują tzw. strajk włoski, czyli szczegółowo stosują się do wszystkich zasad kontroli, co powoduje iż trwają one dużo dłużej niż zwykle.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy