Czytasz dzięki

Eurowings będzie cięła koszty

opublikowano: 24-06-2019, 19:58

Należąca do Lufthansy, budżetowa linia lotnicza Eurowings zamierza obniżyć koszty o 15 proc. w ciągu najbliższych trzech lat i skupić się na lotach krótkodystansowych. Działanie te podyktowane są wdrażanym programem powrotu do zysku do 2021 r., donosi Reuters.

Niemiecki narodowy przewoźnik ostrzegał, że spadające przychody Eurowings są czynnikiem najmocniej ograniczającym rentowność. Oczekuje się, że sprzedaż budżetowego przewoźnika gwałtownie spadnie w II kw. 

Choć w 2018 r. Eurowings rozszerzyły swoją działalność poprzez przejęcie dużej  części linii Air Berlin, ale notuje  straty, wynikające z rosnącej i ostrej konkurencji cenowej ze strony Ryanair, easyJet i Wizz Air.

Lufthansa zapowiedziała, że jej flota Eurowings będzie w przyszłości składać się wyłącznie z samolotów z rodziny A320 i będzie dążyć do zwiększenia wydajności w Eurowings, ograniczając się w Niemczech do jednego certyfikatu operatora lotniczego z czterech obecnie. Takie posunięcie powinno zmniejszyć koszty administracyjne i osobowe.

Długodystansowy biznes Eurowings będzie również w przyszłości zarządzany przez Lufthansę.

Na początku czerwca Lufthansa zredukowała swoje oczekiwania dotyczące rocznych zysków przed odsetkami i podatkami do 2,0-2,4 mld EUR wobec 2,4-3,0 mld EUR prognozowanych wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane