Falowanie indeksów na amerykańskich giełdach

opublikowano: 27-04-2018, 22:07

Piątek na Wall Street stał pod znakiem niezdecydowania i przeciągania liny. W efekcie indeksy poddawały się wahaniom, ale w mocno ograniczonym zakresie.

Wskaźniki, szczególnie rynku Nasdaq próbowały podbijać tacy giganci rynku technologicznego jak Amazon czy Microsoft. Cena walorów największej spółki e-commerce ustanowiła nowy rekord, co było efektem reakcji na publikację informacji o ponad dwukrotnym wzroście zysku i prognozy mocnych wiosennych wyników.

Zobacz więcej

NYSE

Bloomberg

Z kolei producent systemu Windows zyskał uznanie w oczach inwestorów przebiciem oczekiwan analityków odnośnie wyników kwartalnych.

Nastroje tonowała przecena na rynku ropy i słabsze od prognoz wyniki Exxon Mobil, największej w obrocie publicznym spółki paliwowej na świecie. Okazało się bowiem, że rynkowy potentat wydobywał w pierwszym kwartale najmniej ropy od 1999 r. 

Za kupowaniem akcji nie przemawiały też odczyty z gospodarki. Wzrost PKB USA w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku spowolnił do 2,3 proc. za co odpowiedzialne było wyhamowanie wydatków do ja słabszego poziomu  od niemal pięciu lat.

Na finiszu sesji indeks Dow Jones IA tracił 0,05  proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 0,11 proc. zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował o 0,02  proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Falowanie indeksów na amerykańskich giełdach