Finlandia zamroziła aktywa rosyjskie o wartości 187 mln EUR

  • PAP
opublikowano: 22-01-2023, 13:55
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Finlandia zamroziła aktywa rosyjskie o wartości 187 mln euro w ramach sankcji nałożonych na Rosję za napaść na Ukrainę; wśród tego majątku są m.in. jachty, nieruchomości i samoloty - podała w niedzielę niezależna rosyjska "Nowaja Gazieta.Jewropa".

fot. Ints Kalnins / Reuters / Forum

Gazeta powołuje się na dane ogłoszone przez MSZ Finlandii, które oświadczyło, że chodzi o "bardzo rozmaite mienie, przedstawiające wartość".

Wśród rosyjskich oligarchów z otoczenia Władimira Putina mających aktywa w Finlandii, media fińskie wymieniały: braci Borisa i Arkadija Rotenbergów i Giennadija Timczenkę. Wiosną 2022 roku komornicy zajęli należący do Borisa Rotenberga jacht i nieruchomość w Laponii.

"Nowaja Gazieta.Jewropa" przypomina, że Estonia sygnalizowała w styczniu br., że ma zamiar przekazać Ukrainie zamrożone w Estonii aktywa rosyjskie.

W listopadzie 2022 r. portal Politico podawał, że kraje UE zamroziły aktywa rosyjskie na kwotę łącznie 68 mld euro. Najwięcej spośród tych aktywów znajdowało się w Belgii - około 50 mld euro, a 5,5 mld euro przypadało na Luksemburg. Na kolejnych miejscach pod względem wartości zamrożonych aktywów znajdowały się: Włochy, Niemcy, Irlandia, Austria i Francja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane