Firma Ginkgo zgodziła się na fuzję o wartości 17,5 mld USD

  • Paweł Makosz
opublikowano: 11-05-2021, 13:36

Ginkgo Bioworks zgodził się wejść na giełdę w ramach fuzji o wartości 17,5 mld USD z firmą typu blank-check wspieraną przez byłego prezesa Metro-Goldwyn-Mayer, Harry'ego Sloana.

praca laboratorium badania innowacje technologia
praca laboratorium badania innowacje technologia
Adobe Stock

Zgodnie z wtorkowym oświadczeniem firma z Bostonu, która wykorzystuje technologię do programowania komórek, połączy się z Soaring Eagle Acquisition.

Transakcja obejmie prywatną ofertę o wartości 775 mln USD prowadzoną przez Baillie Gifford, Putnam Investments i Morgan Stanley, publiczne ramię kapitałowe Bain Capital, Cascade Investment Billa Gatesa i T. Rowe Price Associates.

Podstawową zasadą działalności Ginkgo jest to, że biologia jest programowalna w sposób analogiczny do komputerów - po prostu używając czterech podstawowych chemicznych bloków budulcowych sekwencjonowania DNA zamiast zer i jedynek. Firma może zaprojektować komórki ssaków, bakterii i drożdży do konkretnych celów.

W ciągu ostatniego roku Ginkgo wykorzystało swoją technologię do odczytu i modyfikacji żywych komórek, aby pomóc w rozwiązaniu problemu niedoboru testów diagnostycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane