Fitch potwierdził ratingi IDR Kolei Mazowieckich, obniżył krajowy

ISBNews
opublikowano: 26-09-2014, 20:46

Fitch Ratings potwierdził ratingi Kolei Mazowieckich: długoterminowy rating podmiotu (IDR) w walucie obcej na poziomie BBB- i w walucie krajowej na poziomie BBB oraz obniżył rating krajowy do A(pol) z A+(pol).

Równocześnie Fitch potwierdził rating w walucie obcej na poziomie BBB- dla obligacji na kwotę 100 mln euro zapadających w 2016 r. wyemitowanych przez Koleje Mazowieckie Finance AB, spółkę należącą do KM. Obligacje te są zabezpieczone gwarancją wystawioną przez KM.

Fitch usunął ratingi z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym i przyznał ratingom perspektywę negatywną.

"Perspektywa ratingów KM odpowiada perspektywie ratingów jedynego właściciela KM, województwa mazowieckiego (BBB/negatywna). Zdjęcie ratingów z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym wynika z oczekiwanej przez Fitch większej zdolności do udzielenia przez województwo wsparcia dla spółki, jak również ze zmniejszenia ryzyka refinansowania obligacji KM na kwotę 100 mln euro"- czytamy  w komunikacie.

Fitch podkreślił, że ryzyko refinansowania zapadających obligacji KM na kwotę 100 mln euro obniża się wraz z postępem negocjacji z konsorcjum banków nowej umowy o finansowanie, która powinna zostać podpisana do połowy listopada 2014 r.

"Kwota finansowania wzrośnie powyżej naszych oczekiwań z maja br. ze względu na wyższą wartość programu inwestycyjnego. Umowa o finansowaniu zawierać będzie dziesięcioletni program obligacji do kwoty 280 mln zł, krótkoterminową linię kredytową, linię na prefinansowanie podatku VAT oraz umowę refinansowania obligacji o wartości 100 mln euro, zapadających w całości w marcu 2016r." - czytamy także.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane