Fortis zabezpieczony w Vistuli & Wólczance

MB
17-12-2008, 00:00

Bank może być spokojny o pieniądze pożyczone odzieżowej grupie.

Bank może być spokojny o pieniądze pożyczone odzieżowej grupie.

Sąd dokonał zastawów na mieniu i prawach do znaku towarowego Wólczanka na rzecz Fortis Banku. Odzieżowa Vistula Wólczanka (VW), która łączy się z jubilerskim Krukiem, pożyczyła w bankowej grupie 300 mln zł. Wartość ewidencyjna mienia ruchomego spółki wynosiła 30 czerwca 2008 r. blisko 257,5 mln zł, a szacunkowa wartość praw z rejestracji znaku towarowego 33,7 mln zł.

— To czysta formalność i standardowa umowa. Cały majątek naszej spółki, z wyłączeniem akcji Kruka, stanowi zabezpieczenie kredytu — mówi Michał Wójcik, prezes VW.

Spółka wyjaśnia, że zastawy rejestrowe zostały ustanowione, by udzielić dodatkowego zabezpieczenia spłaty zobowiązań wynikających z zawartej z Fortis Bankiem umowy o kredyt nieodnawialny z 27 czerwca 2008 r. VW ma spłacić krótkoterminowe zobowiązanie zaciągnięte w Fortis Banku na kupno akcji Kruka do końca marca 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fortis zabezpieczony w Vistuli & Wólczance