Francja ostrzega USA, że odwet za sankcje będzie szybki i zdecydowany

opublikowano: 17-01-2020, 14:28

Francja zapowiedziała szybką odpowiedź jeśli USA zdecydują się eskalować konflikt wywołany planem wprowadzenia podatku od usług cyfrowych, który mieliby płacić głównie amerykańscy giganci internetowi.

Minister finansów Bruno Le Maire zapewnił jednocześnie, że nadal dostrzega możliwość kompromisu, który pozwoliłby uniknąć transatlantyckiej wojny handlowej.

Bruno Le Maire
fot. Bloomberg

- Jeśli nie dojdzie do kompromisu, będziemy kontynuowali wprowadzenie podatku – zadeklarował francuski minister. – Jeśli dojdzie do sankcji USA za nasz podatek, który nie jest dyskryminujący i uderzy także firmy z Chin i Europy, możemy liczyć na wsparcie Komisji Europejskiej i innych państw Unii Europejskiej. Jeśli zostaną nałożone na Francję sankcje, Unia Europejska zareaguje szybko i zdecydowanie – dodał.

Administracja Donalda Trumpa zagroziła nałożeniem sankcji na wart 2,4 mld USD import francuskich produktów jeśli Francja wprowadzi podatek od usług cyfrowych od ich największych dostawców, m.in. Google, Apple, Facebooka i Amazon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane