Francja: Silne opady śniegu zakłóciły ruch drogowy, kolejowy i lotniczy na wschodzie

  • PAP
opublikowano: 03-02-2019, 09:55

Silne opady śniegu poważnie zakłóciły w nocy z soboty na niedzielę ruch drogowy, kolejowy i lotniczy w departamencie Isere na wschodzie Francji - poinformowały lokalne władze.

W Isere, podobnie jak w czterech innych departamentach regionu Owernia-Rodan-Alpy w środkowo-wschodniej Francji, do południa w niedzielę obowiązuje pomarańczowy alert, ogłoszony w związku z obfitymi opadami śniegu i gołoledzią.

Autostrada A48, łącząca Lyon z Grenoble, została zamknięta na odcinku około 50 km między węzłami Coiranne i Voreppe, a na przełęczy Rossatiere spadło 50 cm śniegu, co spowodowało zablokowanie około stu pojazdów. Samochody były stopniowo usuwane między północą a 2 nad ranem - podaje agencja AFP. Autostrada na tym odcinku ma zostać ponownie otwarta w niedzielę w godzinach rannych.

Gminy Rives, Bathie, Virieu i La Frette udostępniły cztery sale dla zdrożonych ciężkimi warunkami pogodowymi podróżnych.

Ruch kolejowy między Lyonem a Grenoble został wstrzymany z powodu przerwania trakcji; pociągi przekierowywano na inne trasy. Ponadto samolot nie mógł wystartować z lotniska w Grenoble; 140 pasażerów zostało zakwaterowanych na terenie terminala.

Z kolei w wyniku zerwania kabli elektrycznych ponad 1000 gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu w niedzielę rano w departamencie Isere.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy