Francja: Spektakularny wzrost kradzieży metali w 2006 roku

opublikowano: 24-01-2007, 15:30

Liczba zgłoszonych we Francji kradzieży elementów metalowych wzrosła w 2006 roku o 137 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Liczba zgłoszonych we Francji kradzieży elementów metalowych wzrosła w 2006 roku o 137 procent w porównaniu z rokiem poprzednim - podała francuska policja. Z danych oficjalnych wynika, że złodzieje najbardziej pożądali miedzi i cynku.

Przejęcie przez fałszywych policjantów ciężarówek wiozących miedź, kradzież linii elektrycznych, kabli telefonicznych czy miedzianych elementów na kolejach, znikanie dachów z blachy cynkowej i metalowych kratek kanalizacyjnych pokazuje, że złodzieje nie próżnowali.

Kradziono wszystko co metalowe - od posągów z brązu po ładunek 300 kilogramów... pęsetek - ale zwłaszcza miedź, najdroższy z metali kolorowych i stosunkowo łatwy do wyniesienia np. ze składów materiałów czy placów budowy. Złodzieje wykazywali się jednak też zdolnościami akrobatycznymi, jakich wymagała kradzież rynien dachowych.

Złodzieje łakomili się na pomniki, m.in. w Craonne w północno- wschodniej Francji, gdzie w kwietniu znikły części brązowego monumentu upamiętniającego ofiary I wojny światowej. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane