Francuzi zapłacą więcej za terroryzm

opublikowano: 30-12-2016, 12:12

Obywatele Francji będą musieli wysupłać więcej środków na ubezpieczenie nieruchomości w celu wsparcia funduszu, z którego finansowane są ofiary ataków ekstremistycznych, jakie ostatnio nawiedziły ten kraj, donosi agencja Associated Press.

Wchodzące w Nowy Rok regulacje podwyższają dotychczasową stawkę z 4,30 do 5,90 EUR. Kiedy w październiku po raz pierwszy ujawniono informację o planowanej podwyżce, jeden z wyższych rządowych urzędników stwierdził, że sprawa będzie dotyczyć około 90 mln polis ubezpieczeniowych, które zasilą fundusz, dysponujący obecnie środkami rzędu 1,45 mld EUR.

Zobacz więcej

Paryż, terroryści, terroryzm

Aurelien Morissard_IP3_Forum

Tymczasem w ciągu minionych 20 miesięcy nad Sekwaną w wyniku ataków terrorystycznych zginęło ponad 200 osób. Według szacunków ubezpieczycieli, zamach w Nicei w Dniu Święta Bastylii, w którym użyta została ciężarówka i zginęło 86 osób kosztował od 300 do 400 mln EUR. Podobnie w przypadku ataku w Paryżu z 13 listopada 2015 r.  kiedy to śmierć poniosło 130 ludzi. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu