Czytasz dzięki

FT: Nissan rozważa wycofanie się z Korei Południowej

opublikowano: 06-09-2019, 12:03

The Financial Times dowiedział się nieoficjalnie, że Nissan Motor rozważa wyjście z południowokoreańskiego rynku, pisze Reuters.

Według anonimowych źródeł gazety, oprócz wstrzymania sprzedaży w Korei Południowej, Nissan postawił także znak zapytania nad swoim zaangażowaniem w montowni aut w Busan, produkującej głównie auta na eksport.

Wątpliwości Nissana pojawiły się na skutek spadku sprzedaży japońskich produktów na południowokoreańskim rynku, spowodowanego wzrostem napięcia w relacjach handlowych między Japonią i Koreą Południową. Nissan i inne japońskie firmy są bojkotowane przez koreańskich konsumentów po tym jak Japonia wprowadziła wcześniej w tym roku nieoczekiwanie ograniczenia eksportowe skierowane przeciwko Korei Południowej w związku ze sporem o podłożu historycznym.

Reuters zwraca uwagę, że udział Nissana w południowokoreańskim jest niewielki i spada. W okresie styczeń-sierpień sprzedał tam tylko 3581 aut, o 27 proc. mniej niż rok wcześniej.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane