FT: reforma podatkowa w USA uderzy w europejskie banki

opublikowano: 27-12-2017, 14:07
aktualizacja: 27-12-2017, 14:07

Kilka największych europejskich banków zasygnalizowało negatywne skutki finansowe zmian podatkowych w USA, donosi The Financial Times.

Chodzi o zmniejszenie możliwości odpisania strat z przeszłości od podstawy przyszłych podatków. Barclays poinformował w środę, że obciąży to jego wynik w 2017 roku kwotą 1 mld GBP, co może pogorszyć sytuację finansową brytyjskiego banku i zmniejsza szansę akcjonariuszy na większą dywidendę. The Financial Times zwraca uwagę, że podobne ostrzeżenia przedstawiły w ostatnich dniach szwajcarskie banki Credit Suisse i UBS. Gazeta zwraca uwagę, że podobne skutki zmiany będą miały także dla największych amerykańskich instytucji finansowych, które miały pokaźne straty podczas kryzysu finansowego. Pięć z nich: Bank of America, Citigroup, AIG, a także Fannie Mae i Freddie Mac, mogą zostać zmuszone do odpisania łącznie prawie 50 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu