Fundusz Norwegii był przeciwny 2,6 mld USD dla Elona Muska

opublikowano: 22-03-2018, 10:35
aktualizacja: 22-03-2018, 10:40

Akcjonariusze Tesli zdecydowali, że prezes Elon Musk może dostać 2,6 mld USD w opcjach na akcje spółki przez najbliższą dekadę. Fundusz inwestycyjny Norwegii był przeciw.

Największy na świecie fundusz inwestycyjny państwa, który ma 0,48 proc. akcji Tesli, znalazł się podczas środowego głosowania w mniejszości. Propozycję poparli inni duzi akcjonariusze stworzonej przez Elona Muska spółki produkującej auta elektryczne. Sam Musk, a także jego brat, zasiadający w radzie dyrektorów, nie uczestniczyli w głosowaniu.

2,6 mld USD w opcjach na akcje Tesli, przyznane Muskowi, zostaną przekazane mu tylko po osiągnięciu przez spółkę określonych celów. Gdyby udało się osiągnąć wszystkie, co uważane jest za mało prawdopodobne, majątek Muska mógłby wzrosnąć o ponad 50 mld USD, poinformowała Tesla w raporcie dla regulatora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu