Fundusz PGE szuka zysku w e-rekrutacji

opublikowano: 05-04-2020, 22:00

DevSkiller zyskał zaufanie inwestora i 5 mln zł. W narzędzie do oceny kompetencji programistów uwierzył SpeedUp Energy Innovation.

SpeedUp Energy Innvation, którego inwestorem jest PGE Ventures, wsparł start-up DevSkiller. 5 mln zł ma m.in. ułatwić spółce dalszą ekspansję zagraniczną. W przyszłości ma szansę na więcej. DevSkiller specjalizuje się w e-rekrutacji programistów. Jakub Kubryński, współzałożyciel, wyjaśnia, że proces weryfikacji talentów w tej branży nie polega tylko na sprawdzaniu programistycznych kompetencji kandydatów, ale także umiejętności wykorzystywania ich do rozwiązywania realnych problemów, z jakimi będą się mierzyć w pracy. Rekrutacja za pośrednictwem DevSkillera jest w dużej części zautomatyzowana, co pozwala na jej przyspieszenie i angażowanie mniejszej liczby rekruterów.

— Firmy mają wieloletnie doświadczenie w rekrutowaniu i budowaniu kariery pracowników produkcji, marketingu, sprzedaży etc. Kiedy jednak przychodzi do rekrutacji albo wytyczania ścieżki kariery inżynierów, programistów, tradycyjne metody zawodzą. Potrzebne są narzędzia IT, które zobiektywizują pracę pracowników działu HR — podkreśla Bartłomiej Gola, partner zarządzający SpeedUp Energy Innovation.

Inwestor upatruje w tym biznesowych szans na rozwój DevSkillera, a tym samym sukcesu własnej inwestycji. Liczy na to także Robert Dziubłowski, prezes Top Consulting, który jako anioł biznesu zainwestował w spółkę już wcześniej.

— Nie jesteśmy start-upem, który, mówiąc potocznie, przepala pieniądze. Mamy dużą grupę klientów i regularne przychody. Chcemy jednak przyspieszyć rozwój, głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej — zaznacza Jakub Kubryński.

Firma stawia na zagranicę. Udział rynku polskiego w strukturze jej przychodów wynosi mniej niż 10 proc. Wśród klientów ma m.in. EY, Deloitte’a, PayPala, Cisco i Allegro. Pandemia COVID-19 ograniczyła aktywność sektora HR. Nie ominie DevSkillera.

— Teraz wiele decyzji dotyczących rekrutacji w firmach może być wstrzymywanych. Biorąc jednak pod uwagę średnią i długą perspektywę, a taki jest horyzont inwestycji venture capital, usługi firmy zyskają na znaczeniu — twierdzi Bartłomiej Gola.

Pracuj.pl podaje, że więcej niż co czwarte ogłoszenie zamieszczane w serwisie jest teraz oznaczone jako „rekrutacja online” lub „rekrutacja telefoniczna”.

— W krótkiej perspektywie np. Skype czy Google Hangouts są szybkim rozwiązaniem, pomagającym w zarządzeniu zmianą. W długiej — warto zadbać o spójność wykorzystywanych narzędzi i ich dopasowanie do celów HR — zaznacza Łukasz Marciniak, dyrektor rozwoju sprzedaży w Grupie Pracuj.

Poznaj program warsztatu "Alternatywne Spółki Inwestycyjne", 25 września 2020, Warszawa >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane